Op 13 en 14 mei was de optimistenklasse te gast.
Zaterdag werd een nationale training gehouden met een 20-tal deelnemers bij een strakke Noordenwind.
Na de middag namen ze twee reeksen mee deel aan onze clubwedstrijd.
Onze nationale zeilers Kato en Eleni wonnen elk een reeks en Julien eindigde op de derde plaats.
Bij de volwassenen won Philippe Carlier de 3 reeksen. Eerstejaars laserzeiler Maxime Delhaye was mooi tweede en Tim Rayée eindigde op de derde plaats.

Zondag 14 mei hadden we een mooie opkomst voor de nationale wedstrijd optimist met 55 deelnemers met grote drukte op het terrein en in ons clubhuis.

Voor de middag konden 3 reeksen afgewerkt worden bij een mooie 3 Bft.
Na de middag kwam het zonnetje er door maar nam de wind een beetje af.
Toch konden nog 2 reeksen gevaren worden.
De gebroeders Emmanuel en Henri Lagrange (BRYC) namen de eerste en tweede plaats voor hun rekening en Maxime Van Acker (RBSC) eindigde met gelijke punten op de derde plaats.

Eerste meisje werd Maud De Bie (RBSC). Zoé Delhaye (WOS) en Manou Litjens (RBSC) vervolledigden het podium.
Winnaar van de vorige editie - Vic Rossel (Inside) - moest zich dit jaar tevreden stellen met een vijfde plaats.
Andere WOS-zeilers waren Eleni Vanparys (24), Lyra Van Mierop (30), Sören Scheerens (31) en Kato De Cock (44).
Bravo aan alle deelnemers !

De speech van de voorzitter van de optimistenklasse had duidelijk effect want alles verliep zeer sportief en er werd geen enkel protest ingediend.
Boudewijn Tanghe (RNSYC) leidde de wedstrijd in goede banen en iedereen was uiterst tevreden over de organisatie van het evenement zowel op als naast het water. Hartelijk dank aan alle medewerkers voor en achter de schermen !!!